Ranking Firm Szkoleniowych

Pracujący w Polsce kierownicy działów szkoleń głównie zamawiają szkolenia związane z wiedzą ekspercką, w drugim priorytecie w branżowo – produktowe, a dalej –przywódcze oraz miękkie. Najchętniej przeprowadzają je w Training Projects. Takie są oceny z Ranking treningi biznesowe.
Ankietowane osoby pytano o preferencje szkoleniowe ich firm, opinie na temat rynku kursów i szkoleń, a także nazwy najlepszych – zdaniem badanych – firm szkoleniowych. Połowa badanych twierdzi, że ceny szkoleń nie są wygórowane, a trenerzy potrafią dopasować się do potrzeb kupującego.
Ponizej prezentujemy jedynie najciekawsze fragmenty raportu:
  • Uważam, że : Firmy szkoleniowe oferują wsparcie w zakresie analizy potrzeb, oceny poszkoleniowej, wdrażania efektów szkoleń – 21% HRowcy ufają swojej ocenie. Blisko osmiu na dziesięciu przy wyborze firmy szkoleniowej kieruje się metodami szkoleniowymi. Dla HRowców najważniejsze jest niska i umiarkowana cena.
  • Przy wyborze mojej firmy kieruję się w dużym stopniu: Doświadczeniem szkoleniowym trenera – 56%
  • Większość polskich firm inwestuje w szkolenia specjalistyczne, produktowe i branżowe. W mojej firmie intensywnie inwestujemy w szkolenia: Informatyczne, IT, obsługa komputera – 28%
  • Co trzecia firma woli kursy otwarte – tu widać wysoką korelację z wielkością firmy (małe przedsiębiorstwa częściej preferują otwarte – widać trudno im zebrać grupę na warsztat zamknięty) oraz tematyką.
  • Ranking opublikowany na stronie portalu Puls HR przedstawia 5 firm, które uzyskały najwyższą średnią ocenę (skala 1-5).
  • Do badania zaproszono 2911 członków Klubu Menedżerów HR.
  • Kolejność firm w rankingu wynika ze średniej punktowej (w przypadku tej samej oceny wyżej w rankingu umieszczono firmę zgłaszaną częściej w badaniu).

06.11.2014. 08:17